Sekcja Projektów Społecznych

  • Akcja charytatywna Podziel się zabawką

Co roku pod koniec grudnia Rotaract Club Trójmiasto organizuje akcję charytatywną Podziel się zabawką. Celem tej akcji jest przeprowadzenie zbiórki zabawek, pluszaków, gier edukacyjnych oraz książek dla wychowanków placówek opieki dziennej oraz dla dzieci z ubogich rodzin na terenie Trójmiasta. Paczki są następnie dostarczane w okresie świątecznym do potrzebujących rodzin i placówek, aby sprawić radość najmłodszym w tym szczególnym okresie.

 

Podziel się zabawką 2017/2018:

W 6 edycji 2017/2018, która zakończyła się ogromnym sukcesem, zostało zebranych łącznie ponad 500 sztuk zabawek, które następnie zostały przekazane czterem trójmiejskim placówkom opiekującym się dziećmi: Placówka Wsparcia dziennego „Świetlica pod Kasztanem”, Placówka „Przystań” w Gdańsku, Placówka „Pomocna Dłoń” w Gdańsku, Hospicjum dla dzieci „Bursztynowa Przystań” w Gdyni, oraz sześciu potrzebującym rodzinom na terenie całego Trójmiasta.

Tak udana akcja nie mogła się odbyć bez pomocy Rotary Club Gdańsk-Sopot-Gdynia, Rotary Club Sopot, Rotary Club Gdynia Orłowo, F.H.U. Libra, Korpusy Pokoju w Dublinie, Sopockiej Szkole Montessori, studentom z Uniwersytetu Gdańskiego, III Podstawowo-Gimnazjalnego Zespołu Szkół Społecznych STO w Gdańsku oraz z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Gdańsku i wszystkim Osobom z Wielkimi Sercami gotowymi do niesienia pomocy i sprawiania radości najmłodszym.

 

Podziel się zabawką 2016/2017:

To już 5 edycja 2016/2017 akcji Podziel się zabawką. Członkowie Rotaract Club Trójmiasto zebrali dary, które następnie zostały przekazane do Domu Samotnej Matki w Matemblewie, Świetlicy „Dobra” w Gdańsku Dolnym, Placówce we Wrzeszczu działającej z organizacją „Pomocna Dłoń Wrzeszcza” oraz do Placówki „Przystań” w Gdańsku. Przekazano wiele zabawek m.in. pluszaki, gry planszowe, książeczki, puzzle, ubranka dla niemowląt, kocyki oraz lalki Barbi.

Tak wspaniała pomoc sprawia, że wszystkie dzieci mogą mieć udane Święta Bożego Narodzenia. Ta akcja nie mogłaby się udać bez pomocy wszystkim tych, którzy włączyli się w przekazywanie zabawek, aby sprawić radość najmłodszym.

 

Podziel się zabawką 2015/2016

W tym roku podsumowując akcję, Rotaract Club Trójmiasto skompletowało 23 paczki dla 6 rodzin z całego Trójmiasta. Mikołajowie mieli pełne ręce roboty, ale widząc szczere uśmiechy najmłodszych, radość z niesienia pomocy innym jest nie do opisania.

Gorące podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję.

 

Podziel się zabawką 2014/2015

W tej edycji akcji, członkowie Rotaract Club Trójmiasto przekazali zabawki kilkunastu rodzinom na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz do Ogniska Środowiskowo-Wychowawczego Neptun w Gdańsku.

Bez pomocy Ireny Kozieł-Rutkowskiej, Klubowi Rotaract Klub Kraków-Wawel, członkom Rotary  Club G-S-G Dominikowi Lisowi i Panu Piotrowi Wygnańczukowi ta akcja nie byłaby tak udana.

 


  • Pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie Franka 2016/2017

Rotaract Club Trójmiasto miał okazję zaangażować się w zbiórkę pieniędzy na leczenie nowotworu białaczki limfoblastycznej, w przypadku której konieczny był przeszczep szpiku. W wyniku powikłań przed przeszczepem niezbędne było podanie leku Frankowi, który był nierefundowany w Polsce. Mając około 2 tygodnie rodzina musiała zebrać całą kwotę (ok. 154 000zł) na leczenie. Wiedząc, że wszystko skończyło się pomyślnie Nasz Klub był dumny, że mógł zaangażować się w tę akcję przyczyniając się do ratowania życia Franka.

 


  • Zbiórka funduszy na English Summer Camp 2014/2015

Rotaract Club Trójmiasto uczestniczył w zorganizowanej przez English SUMMER / WINTER Camp zbiórce na English Summer Camp 2014. W ramach pomocy członkowie Rotaract Club Trójmiasto upiekli na festyn kilka ciast, a także wsparli Organizację w ich sprzedaży. Ze sprzedaży ciast uzyskano kwotę 618,00 zł, która została wykorzystana na organizację ESC w 2014 r.