Sekcja Projektów Samorozwojowych

  • Project Management As a Life Skill

Celem projektu jest organizacja warsztatów skierowanych do licealistów, studentów i absolwentów, którzy stale dążą do rozwoju osobistego.

 

Project Management As a Life Skill 2017/2018:

Warsztaty 2017/2018 zostały poprowadzone przez Panią Adę Grzenkowicz – specjalistę ds. Zarządzania Projektami. Pani Ada Grzenkowicz posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami, dzięki pracy w Alior Banku jako IT Project Manager, pracy jako Program Manager w English Camp, czy pracy w banku Nordea jako Agile Coach, Scrum Master.

Celem spotkania było udowodnienie, że każda osoba jest swego rodzaju Project Managerem. Realizując zadania na studiach, czy angażując się w projekty w pracy bądź nawet spełniając plany stricte osobiste, wymagana jest umiejętność stawiania celów, organizowania czasu i określania przy wykorzystaniu jakich środków zamierzony efekt ma zostać osiągnięty. Dzięki Pani Adzie Grzenkowicz uczestnicy mieli okazję dowiedzieć  się o sposobach ułatwiających tego typy działania i sprawiających, że realizacja mniejszych bądź większych projektów jest łatwiejsza i bardziej efektywna.

Warsztaty miały miejsce w Projektowej, popularnej kawiarni w Sopocie.

 


  • Poland Trip

Celem tego wydarzenia jest przyjęcie uczestników biorących udział w programie Poland Trip i zorganizowanie im czasu podczas ich kilkudniowego pobytu w Trójmieście. W ramach pobytu członkowie Klubu goszczą uczestników w swoich domach. Dzięki temu wydarzeniu pogłębia się integracja ze wszystkimi członkami Klubów Rotaract z całego świata poprzez wspólne spędzanie czasu oraz udział w rożnych warsztatach i projektach.

 

Poland Trip 2015/2016

Rotaract Club Trójmiasto zorganizował dla uczestników edycji Poland Trip’a różnorodne atrakcje. Uczestnicy z Indii, Sri Lanki, Tajwanu, Ukrainy oraz Litwy mieli  okazję odwiedzić Jumpcity w Gdyni, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, poznać historię gdańskiej Starówki oraz podziwiać urokliwą część Sopotu.

 


  • Konferencje Klubów Rotaract

Celem uczestnictw/organizacji konferencji jest chęć pogłębiania wiedzy i umiejętności w dziedzinie prowadzenia projektów, nawiązanie nowych kontaktów z innymi Klubami bądź organizacjami prospołecznymi oraz dzielenie się pomysłami dotyczącymi akcji, które są organizowane w Polsce i na całym świecie.

 

Jesienna konferencja dystryktalna zorganizowana przez Klub Rotaract Szczecin 2017/2018:

Prelekcje zorganizowane przez Klub Rotaract Szczecin w Szczecinie, dostarczyły członkom Rotaract Club Trójmiasto wiele inspirujących pomysłów i mogły nauczyć ich wielu ciekawych rzeczy. Była to doskonała okazja do poznania bliżej Gubernatora Elekta Dystryktu 2231, Pana Łukasza Grochowskiego, który opowiedział wszystkim uczestnikom o swojej Rotaractorskiej przygodzie, poszerzenia wiedzy na temat ERIC’a, omówienia bieżących spraw Rotaractów z całej Polski oraz podsumowania współpracy Rotary-Rotaract. Dzięki konferencji można było dowiedzieć się więcej o Fundacji DKMS, która pomaga odnaleźć odpowiednich Dawców dla Pacjentów chorujących na nowotwór krwi. Wszyscy uczestnicy mieli okazję usłyszeć o inspirującej podróży dookoła świata na własnoręcznie wykonanej łodzi przez Pana Mirosława Lewińskiego z Rotary Club Szczecin Center. Co więcej mogli poznać Superbohatera z Ligii Superbohaterów, który wraz z przyjaciółmi spełnia dziecięce marzenia. Dodatkowo poznać lepiej Gubernator Nominant Panią Małgorzatę Wojas oraz zainspirować się spotkaniem z coachem, trenerem biznesu Panią Joanną Sawicką-Budziak.

 

Konferencje Pre-EuCo, EuCo i Post-EuCo 2016/2017

Rotaract Club Trojmiasto był Organizatorem konferencji Pre-EuCo 2016/2017. Jest to spotkanie Rotaractorów z całej Europy, przed główną konferencją EuCo, która odbyła się w Warszawie. Następnie po konferencji w Warszawie uczestnicy udali się na Post-EuCo do Krakowa, żeby poznać tamtejsze Kluby Rotaract i odkryć historię tego wyjątkowego miasta.

Pre-EuCo zorganizowane przez Rotaract Club Trójmiasto było trzydniowym intensywnym wydarzeniem skierowanym dla wszystkich członków Rotaractów z całej Europy. Pierwszego dnia uczestnicy mieli okazję zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku oraz dzięki Pani Przewodnik, wysłuchać o historii Gdańska i zobaczyć najbardziej charakterystyczne jego punkty. Drugi dzień upłynął pod hasłem „morskiej przygody”. Zagraniczni goście udali się w rejs na półwysep helski. Wraz z członkami Rotaract Club Trójmiasto odwiedzili Fokarium, Latarnię Morską, poznali historię i znaczenie tego niezwykłego miejsca, a dzięki pięknej pogodzie spędzili trochę czasu na plaży integrując się ze wszystkimi uczestnikami. Ostatniego dnia uczestnicy pojechali do Warszawy na EuCo, żeby poznać inny zakątek Polski i tym samym wziąć udział w Gali EuCo, ale po drodze do Warszawy uczestnicy wraz z członkami Klubu odwiedzili Toruń, aby zobaczyć Żywe Muzeum Piernika.

 

Konferencja PETS zorganizowana przez Klub Rotaract Toruń 2015/2016

Członkowie Rotaract Club Trójmiasto mieli przyjemność uczestniczyć w szkoleniu Rotaractorów PETS 2017, które miało miejsce w Toruniu. Podczas prelekcji odbyło się spotkanie z Gubernatorem Dystryktu 2231 oraz Gubernatorem Elektem. Wszyscy obecni mieli okazję uczestniczyć w prezentacji EuCo 2017. Co więcej członkowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat form prawnych Rotaractu, poznać tajniki pracy Prezydentów, Sekretarzy i Skarbników. Całość została zakończona Galą pod hasłem „Królewski jubileusz”.

 

Konferencja Dystryktalna zorganizowana przez Rotaract Klub Kraków-Wawel 2015/2016

Członkowie z Rotaract Club Trójmiasto mieli okazję spotkać Roraractorów z całej Polski jak i Ukrainy na dorocznej Konferencji Dystryktalnej, której Gospodarzami byli Przyjaciele z Rotaract Klub Kraków-Wawel. Na konferencji podsumowano ostatni rok pracy Zarządu Dystryktu, jak i działalność poszczególnych Klubów. Był to czas rozmów o działalności Rotaractów, dzielenia się doświadczeniami, ale też integracji.

 

Jesienna Konferencja Dystryktalna  organizowana  przez  Rotaract Klub Trójmiasto 2014/2015:

W 2014  Rotaract Club Trómiasto był gospodarzem Jesiennej Konferencji Dystryktalnej. Podczas konferencji były świętowane 15. urodziny klubu. Został zorganizowany panel warsztatów rozwijający umiejętności miękkie. Dzięki współpracy z Rotary G-S-G cała konferencja przebiegła pomyślnie.