Sekcja Projektów Sportowych

  • Warsztaty taneczne

Celem tej akcji jest organizacja warsztatów tańca współczesnego, skierowanego do dzieci i młodzieży o szczególnych potrzebach.

 

Warsztaty, czy taniec może zmienić świat 2017/2018:

Podczas warsztatów uczestnicy z „Wesołych Buziaków”- Świetlicy Socjoterapeutycznej- SP nr 16 w Gdyni (Stowarzyszenie „Perspektywa”) mogły zgłębiać i doskonalić możliwości własnego ciała i wyobraźni w ruchu. Pretekstem do spotkania i działania jest pytanie: czy taniec może zmienić świat? Czy taniec może zmienić sposób, w jaki postrzegamy naszą rzeczywistość i nas samych?

Instruktor warsztatów, Pani Kasia Ustowska jest wybitną absolwentką Gdańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, Northern School of Contemporaray Dance (Leeds, Wielka Brytania) i University of Music and Performing Arts (Frankfurt nad Menem). Tworzy, pracuje, występuje, i uczy się, stale współpracując z innymi artystami. W ostatnich latach grała na scenach teatrów m.in. w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, USA i wielu innych. Obecnie współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw. Dzięki przeprowadzonym przez Panią Kasię Ustowską warsztatom dzieci miały okazję rozwinąć swoją  kreatywność, poszukując oryginalnych rozwiązań w tańcu i ucząc się, że to, co zostało odkryte podczas tańca, może być wykorzystane również w życiu codziennym. Warsztat opierał się na przekonaniu, że ilość sposobów na wyrażenie siebie jest niezliczona, a możliwości interpretacji tańca – nieograniczona.

 


  • Olimpiada

Celem tego projektu jest chęć zorganizowania obfitującego w sportowe atrakcje dnia dla dzieci i młodzieży z różnych ośrodków bądź domów dziecka na terenie Trójmiasta.

 

Olimpiada: Ping Pong 2016/2017

W tej edycji Olimpiady podopieczni z Towarzystwa przyjaciół dzieci Klub „Neptun” uczestniczyli w treningu tenisa stołowego z polskim tenisistą stołowym, dwukrotnym Olimpijczykiem, medalistą Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, Panem Leszkiem Kucharskim.

Po posiłku przygotowanym przez członków Rotaract Club Trójmiasto, dzieci udały się do kina, gdzie mogły obejrzeć film przygodowy „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” lub film animowany „Trolle”.

 

Olimpiada: Skacz jak kangur! 2015/2016

W tym roku Rotaract Club Trójmiasto zorganizował ciekawą aktywność dla podopiecznych z Klubu Przyjaciół Dzieci. Mieli oni okazję spędzić radosne i zarazem odkrywcze przedpołudnie. Wpierw  wszyscy udali się do Parku Trampolin „Jumpcity” w Gdyni, a po wysiłku dzieci mogły zaczerpnąć nieco wiedzy o historii w Muzeum Emigracji w Gdyni.